kıl dönmesi Ücreti

Pilonidal Sinüs Nasıl Geçer?

Günlük hayatta her insanın başına gelebilecek bir çok hastalık ve sağlık sorunu bulunmaktadır. Bunların bir çoğu kendi kendine geçme imkanı olurken, bir çoğu ise ilaç, krem vs ile sorun olmaktan çıkmaktadır. Büyük bir bölümü ise kendi kendine geçmediği gibi hastanın da çözüme yönelik yapabileceği herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. İşte o hastalıklardan biri Kıl Dönmesi daha çok erkekleri etkileyen bu makat hastalığında tek çözüm yolu doktor müdahalesidir.

Pilonidal Sinüs Çözümü

Kendi Kendine Geçer mi?
Bu soruya cevap vermeden önce hastalığın yapısal faktörünü gözümüzde canlandırmak gerekir. %95 gibi büyük ölçüde kuyruk sokumu bölgesinde görülen Pilonidal Sinüs saç ve vücudumuzdan dökülen kıl, tüy gibi yabancı maddelerin cilt altına girerek oluşturduğu bir hastalıktır. Şimdi soruya cevap vermek gerekirse kıl dönmesi kendi kendine geçme imkanı %1 bile değildir. Çünkü cilt altına giren kılların kendi kendine çıkması mümkün değildir. O nedenle cerrahi müdahale gerekir. Çünkü doktor bulunduğu bölgede 2-4 cm alanda cildi keserek çıkarması gerekir.

Cerrahi Müdahale (Tedavi) Tek Çözüm Yoludur
Evet arkadaşlar cilt altına giren ve orada kapsül haline giren kılların çıkarılması için tedavi olmak gerekir. Tabii ki burada tedaviden kasıt ilaç, krem vs değil, çünkü onların herhangi bir faydası olmaz. Burada ki amaç cerrahi müdahale doktor müdahalesi bunun içinse ameliyat kaçınılmaz olmaktadır. Ameliyat deyince hemen korkmayın günümüzde yaklaşık 50 farklı Kıl Dönmesi Ameliyatı bulunmakta olup, sizin üzerinize düşen en gelişmiş uygulamayı araştırmaktır. Bizim önerimiz şuan için en gelişmiş teknik olan Mikro Sinüsektomi olacaktır. Çünkü klasik uygulamalara göre inanılmaz farkları bulunmaktadır. Dilerseniz uygulamayı kısaca tanıyıp, sonrasında nasıl yapıldığı ve avantajlarına bakalım.

Mikro Sinüsektomi Nedir, Nasıl Yapılır?
Günümüzde en çok uygulanan kıl dönmesi ameliyat tekniklerinden biri BASCOM olup, Medical Art Bakırköy Kliniği doktorlarından Op. Dr. Atilla KAYA bu yöntemi daha da geliştirerek Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiştir. Sadece 5 dakika içinde yapılan tedavi sonrası evinize, işinize, okulunuza dönebiliyorsunuz. Düşünseniz hastanede yatma gereği yok, evde istirahat etme, iş gücü kaybı sıkıntısı ve aynı şekilde ameliyat sonrası pansuman yaptırma gerek yok böylesine gelişmiş bir uygulamadır.

Kesi 2-4 cm Alanda Yapılır
En güzel yönü ise sağlam dokuya hiç bir şekilde zarar vermemesidir. Kıl dönmesi çıkarılması için bulunduğu bölge cildi kesilmesi gerekir. Başarılı bir yöntemde kesi oranı minimum düzeyde olmalıdır. Bunun için Mikro Sinüsektomi bazen 1-2 cm alanda kesi ile uygulanmaktadır. Klasik yöntemlere baktığınızda ise kesi oranı bazen 30 cm olabilmektedir. Tabii ki büyük bir bölümü sağlam dokudan kesilmektedir. Böylesine büyük bir kesi yapılması hastanın iyileşme sürecini aylarca uzatmaktadır. Nasıl yapıldığını aşağıda yer alan video’dan görelim.

Narkoz yok, Hastanede Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan görüntülerde izlediğiniz gibi yaygın sorunlarda bile nokta atışı şeklinde uygulanmaktadır. Yukarıda yer alan hastada oldukça yaygın olup, bunun için 2 farklı noktaya işlem yapıldı. Klasik yöntemlerde ise bu hastaya 10 cm ve üzeri bir kesi yapılması gerekirdi. Mikro Sinüsektomi yönteminde kesi küçük olduğu için uygulama ameliyathane ortamına gerek kalmadan klinikte yapılmaktadır. Narkoz gerekmediği (bölgesel uyuşturma) yapıldığı için tedavi sonrası hastanede yatmak gerekmez. Kişi 10 dakikada sağlığına kavuşarak evine, işine dönebilmektedir.

Yorum yapılmamış