kıl dönmesi Ücreti

Mikro Sinusektomi Ameliyatı

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara ve İzmir Medical Art kliniklerinde sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
Medical Art Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan Medical Art Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY ve Op. Dr. Altan KARAN hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Medical Art kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Medical Art klinikleri sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Mikro Sinusektomi Ameliyatı için 33 yorum yapılmış


engin kaya

hocam iyi günler kıl dönmesi ameliyatından sonra istirah raporu alabilirmiyim.oturarak iş yaptığım için bu durum beni düşündürüyor.
Op Dr Seher Şirin
Medicalart Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
alabilirsiniz.tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yaptırırsanız zaten istirahate ihtiyacınız olmaz

tamer

hocam merhaba,

2003 yılında askeri hastanede kıl dönmesi ameliyatı oldum. kuyruk sokumu kemigime sarılı vaziyette bır sinus mevcut olup kıl et vs hepsı adeta kazınarak operator doktorun degişiyle temizlenerek 10 adetten fazla dikiş atılarak illetten kurtulduğumu düşünüyordum. Maalesef tekrarladi anuse yakin dikis bitiminde delik mevcut.iltihap ve kan geliyor.oovdugunuz micro cerrahi yontemiyle amel’yat olabilirmiyim kara duzen ameliyat olmus bir hasta olarak / herkezde oldugu gibi kafam cok karisik her doktor ayri bir sey soyluyor/ her hasta farkli yorumlarda bulunuyor. de[erl’ yorumlarinizi bekl’yorum te;ekk]rler
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
Medicalart Kadıköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
tüm vakalara mikrosinusektomi yöntemi uygulayabiliyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

rumeysa

Merhaba ben 10 gun once agri yuzunde ankara tip fakultesi acil bolumune gittim ve bende kıl donemsi oldugunu soyledi bugun de cebeci cocuk cerrahisine gittim ve 10 gun sonra ameliyat olcagmi soylediler fenol yontemiyle ama tekrarlanma yontemi buyuk olduundan mikro sinüsektomi istiyodum fenol yontemi iyi olurmu sizce korkuyorum ameyliyattan akıntım ve agrım az dı ve neden mikro sinüsektomi tercih etmiyolar fenol yonteminde narkoz yoksa bana maskeyle uyutcaklarını soylediler bu neden
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesinde onlarca tedavi yöntemi var,siz araştırıp kendinize uygun olan yöntemi doktorunuzla konuşarak tercih edebilirsiniz.

Furkan

Hocam merhabalar bende de iki yıldır kıl dönmesi rahatsızlığı var fakat bu yöntemle ameliyat seviyesinde mi değil mi diye nasıl anlayabiliriz acaba? Ankaraya gün mesafesi olan bir yerde yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim..
Bakırköy Medical Art Genel Cerrahi Uzmanı
Ameliyattan sonra görmemiz doğru olur.Ankara şubemizin telefonuna, 0505 1193690 numaraya WhatApp dan fotoğraf yollayabilirseniz Dr.Adil Bey değerlendirir ve size dönüş yaparlar.
Geçmiş olsun

Mehmet

Merhaba hocam bende 3 yıldır kıl Dönmesi var haziran ayında ameliyat olmak istiyorum mikro sinusektomi yöntemi kullanılabilir mi ? Yada micro sinusektomi de ne kadar ilerlemis kıl Dönmelerine yapılabilir ? Normal bir hastahaneye gittim flap yöntemi dedi doktor…
Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim
Op.Dr.Adil Altınsoy(Proctoloji Uzmanı)
Buna karar vermek için muayene etmek en iyisidir.Muayenelerimiz ücretsizdir.Uzakta iseniz 505 119 36 90 whatssap hattına fotograg gönderirseniz yardımcı oluruz

Fatih kali

Hocam merhabalar uzun süredir kıl dönmesi problemim var doktor bey sıkıntı olan bölgenin fındık büyüklüğünde olduğunu ameliyat olmadan fenol yöntemi kristalle doldurulabiliceğini söyledi. Sizin görüşünüz nedir şimdiden teşekkür ederim
Op.Dr.Seher Şirin
Bakırköy medical Art Genel Cerrahi Uzmanı
Fenol yöntemi uygulanabilir.Bu yöntemin başarı şansı diğer yöntemlere göre daha düşük. Ama denemekle zarar görmezsiniz. Geçmezse Medical Art kliniğinde uygulanan mikrosinüsektomi lokal anestezi ile hastaneye yatmadan yapılabilen bir işlem.
Geçmiş olsun

Serkan

Hocam saygılar bu gün kıl dönmesi için gittim hastaneye ve apse temizlendi tabi içerdeki kıllarda temizlendi ve yıkandı şuan iyiyim çok az bir Ağrım var ilerleyen zamanlarda mikrosinüsektomi yaptırmam gerekir mi yoksa kurtulmuş sayılır mıyım teşekkür ederim şimdiden
Op.Dr.Adil Altınsoy
Enfeksiyon dindikten sonra muayene olmalısın İyileşmemişsen Mikrosinüsektomi olmalısınız

Nur

Peki bu microsinüsektomi operasyonunda uyusturuluyor mu ?
OP.Dr.Adil Altınsoy
Lokal anestezi işlem yapılacak yerin etrafına yapılır.

Ahmet

Merhaba 10 ay önce açık bırakma yöntenmi ile ameliyat oldum ameliyatın 6-7. aylarında yara kapandı, sonra 2 kere tekrar açılıp kapandı, doktor gümüş nitrat ile yakalım dedi, düzelmezse ameliyat olması gerek dedi tekrar, 2 kere uyguladılar gümüş nitrat tedavisini ama kuyruk sokumunun oradaki delik kapanmadı. Microsinüsektomi ameliyatını önceden ameliyat olanlar olabilir mi ? Microsinüsektomi yönteminde sinüs tam alınamıyor deniyor, nüks etme oranı daha yüksek deniliyor. Hastanelerde neden yaygın değil bu yöntem ? Tekrar açık bırakma yöntemi ile ameliyat çok zorlu bir süreç özellikle hastanede ilk gün ve sonrası pansumanlar kafam karışık gerçekten başarılı bir yöntemmi ?
Op Dr Atilla Kaya
10 yıldan uzun süredir bu yöntemle tedavi ediyorum hastalarımı ve hiç nüksüm olmadı.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.diğer yöntemlere kıyaslanınca maliyeti çok düşük!!http://www.medicalart.com.tr/kil-donmesi.html bu linkten ameliyatın özelliklerine bakabilirsiniz

Muhammet

Merhaba hocam .Yaşım 20 . 2013 yılı şubat ayında klasik flap yöntemiyle devlet hastanesinde “Z” kesim uygulanarak plonidal sinus ameliyatı oldum. Son bir iki haftadır ameliyat bolgemde ağrı hissediyordum. Ve bugün farkettim ki sulu şekilde iltihap akıntısı var . Çok küçük iki tane göz olduğunu öğrendim. Şimdi yapmam gereken nedir ? Tekrarlamis bir durumda microsinusectomi yöntemi uygulanabilir mi ?
Teşekkürler.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Tekrarlamış gibi görünüyor,muayene edip ne yapılabileceğine öyle karar vermek lazım.