kıl dönmesi Hastanesi

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara ve İzmir Medical Art kliniklerinde sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
Medical Art Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan Medical Art Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY ve Op. Dr. Altan KARAN hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Medical Art kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Medical Art klinikleri sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Bu haber 22 Temmuz 2015 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi Tedavi kategorisi altına yazılmış. 2.739 defa okunmuş ve 5 Yorum yapılmış

Mikro Sinusektomi Ameliyatı için 5 yorum yapılmış


egemen
30 Eylül 2015

hocam merhabalar, 1.5 senedir kıl dönmesi sorunu yaşıyorum akıntı ve kıl çıkışı dışında farkedili bir ağrı vs yoktu, 4-5 gündür ise şişlik ve ağrı var. şişlik bir ceviz kadar ve kızarık

mikro-sinusektomi yöntemi ile ameliyat olabilir miyim? çok ilerlemiş bi durum mudur bu?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Muhtemelen iltihaplandı veya abseleşme oluştu,bunun tedavisi gerekli,muayene ile ilerleyip ilerlemediğine karar verilir

Rüştü
15 Eylül 2015

İyi günler hocam ben yaklaşık 3 ay önce hemoroid ve anal fissurden rahatsizdim ve bunlar gecti cok şükür ama hemen ardindan makatimin bir santim üstünde küçük bir şişlik olustu ve iltihap ve sonrasinda kan geliyor ara ara ama agrim olmuyor sadece iltihap akıntısı olacagi zaman hafif bir agri oluyor bu kil donmesimidir hocam ve bursada kliniginiz mevcutmudur yardimci olursaniz cok sevinirim.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Tarif ettiğin şikayetler anal fistül hastalığı gibi görünüyor,muayene ile kesin tanı koyup ona göre tedavi planlanabilir.

halil
15 Eylül 2015

Hocam kolay gelsin ben daha once kil donmesi ameliyati oldum suan yine anuse mukozasina giris yapmis kil donmem var sgk %50 sini karsiliyo diyosunuz peki totalde benim odemem gereken tutar ne kadar olur
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Sana ne tür bir müdahale yapılacağı muayeneden sonra belirlenebilir.

Mert
07 Eylül 2015

hocam bende kıl dönmesi sorunu var ne iltihap ne ağrı 1 haftadır kaşınma vardı doktora gittim kıl dönmesi var dedi daha yeni başlamılş açıkçası normal ameliyat olmak kesinlikle istemiyrm benim sorum bu ameliyatı olduktan sonra tekrar etme riski varmı bide ben spor yapıyorum bu ameliyat spor yapmamı ne kadar süreliğine engeller ?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Tekrar etme riski ameliyat yöntemine göre %5 ile 15 arasında değişiyor,hangi ameliyatı olacağına http://www.nizamkurtdere.com bakarak ameliyat yöntemleri hakkında bilgi alıp karar verebilirsin.

Ruya
24 Ağustos 2015

Merhaba hocam. Ben 2 senedir kuyruk sokumunda ağrı ile baslayan daha sonra pis kokulu akıntı ile devam eden bir tabloyla karsi karsiyayim. Kıl Dönmesinden şüpheleniyorum. 1 aya yakın da kuyruk sokumunda apse var bir kaç gündür ağrı yapmaya başladı. Akıntı falan bir senedir olmuyodu. Şimdi bu şikayetim var. Sizce nedir bu ve ne yapmalıyım?
Op.Dr.Atilla KAYA
kıl dönmesidir.ağrı varsa apse var demektir.tedavi olmalısınız.kliniğimizde kıl dönmesi tedavisini mikrosinusektomi yöntemi ile yapıyoruz.normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmıyor.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.


Yorum yapın


naga