kıl dönmesi Hastanesi

Makat hastalıkları arasında daha çok 15-35 yaş arası erkekleri etkileyen etkileyen bir hastalık Pilonidal Sinus yada bizim bildiğimiz ismiyle Kıl Dönmesi ile bir ömür geçirmek mümkün değildir. Mutlaka bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmekte olup, tek çözüm yolu ise Kıl Dönmesi ameliyatları ile mümkündür. Günümüze kadar yaklaşık 20 farklı teknik denenmiş olup, geçmişte kalan klasik yöntemler insanlarda korkuya neden olmuştur. Fakat geçen süreçte geliştirilen Mikro Sinüsektomi gibi yöntemler klasik ameliyatlara göre çok büyük farklı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl Dönmesi tedavisi için geliştirilen en başarılı yöntemlerden biri olup, Bascom yönteminin modifiye ve geliştirilmiş halidir. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede Pilonidal Sinus probleminden kurtulup, hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşamadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Aynı zamanda yüzüstü yatma ve pansuman gerekmez.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır?
Hemen hemen tüm kıl dönmesi hastalarında (Çok ileri derece olanlar hariç) uygulanmakta olup, muayene ile tespit edilen kıl yumağının olduğu yerde 2×2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıl yumağı kılları saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Cerrahi dikiş ile dikilmesi nedeniyle kolay kolay kıl dönmesi ameliyatı olduğu anlaşılmaz.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
Yukarıda yer alan video’da izlemiş olduğunuz yöntemle tedavi olan hastalar İstanbul, Ankara ve İzmir Medical Art kliniklerinde sadece 10 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir. Kişinin yanında refakatçi getirmesine gerek olmayıp, dilerse aracını kendisi kullanabilir. Klasik ameliyatlarda ise hasta en az 1 hafta hastanede yatması gerekli olup, ayrıca 2 ay kadar evinde istirahat etmesi gerekmektedir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur
Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatı Ekonomik Olup, SGK Geçerlidir
Medical Art Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi (İstanbul, Ankara ve İzmir’de) bulunan kliniklerinde muayene ücretsiz olup, tedavi ücreti ise SGK anlaşması kapsamında %50 indirimli yapılmaktadır.

Ameliyat Proctoloji Uzmanları Tarafından Yapılır!
Makat hastalıkları konusunda en az 20 yıllık tecrübeye sahip olan Medical Art Doktorları genel cerrahi uzmanları olup, aynı zamanda Proctoloji konusunda binlerce tedaviye imza atmış isimlerden oluşmaktadır. Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY ve Op. Dr. Altan KARAN hizmet vermektedir.

Mikro Sinüsektomi Yapan Hastaneler
Yurt dışında en çok uygulanan kıl dönmesi tedavi yöntemlerinden biri olan Mikro Sinusektomi Türkiye’de uygulanışı hızlıca yaygınlaşmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayanlar Medical Art kliniklerinden yararlanabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı İzle
Yukarıda özetle anlatmaya çalıştık ama yeterli olmayacaktır. En iyisi aşağıda yer alan video’da mikro sinüsektomi ve klasik ameliyatlar ile kıyaslamasını sonuna kadar izlemenizi rica ediyoruz.

Medical Art klinikleri sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, muayene ve tedavi işlemleri için telefon ve İnternet üzerinden online randevu almayı unutmayınız.

Bu haber 22 Temmuz 2015 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi Tedavi kategorisi altına yazılmış. 4.476 defa okunmuş ve 15 Yorum yapılmış

Mikro Sinusektomi Ameliyatı için 15 yorum yapılmış


mehmet
23 Kasım 2015

hocam ben doktora gittim ama ağrı falan yok küçük bi su torbacığı gbi bişey doktor kıl dönmesi dedi ve ameliyat dedi ben ameliyttan çok korkuyorum napmalıyım beni bilgilendirin hocam yemeden içmeden kesildim moralim bozuldu ameliyat dediği için çok korkuyorum hocam bilgilend,rirseniz sevinirim hocam
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Yemeden içmeden kesilecek bir durum yok,www.nizamkurtdere.com dan ameliyat yöntemlerini inceleyin.

Fatih
22 Kasım 2015

Hocam ben 4 ay önce devlet hastanesinde ameliyat oldum 5 dikişlik bir kapalı ameliyat ameliyattan 3 ay sonra bölgedeki kılları temizledim ve ameliyatlı yerime temiz baktığımı düşünüyorum. Şuan bakınca küçük iki delik belirdi ameliyatımın yukarı kısımlarında yine kıl dönmesi oldugumu düşünüyorum Mikro Sinüsektomi ameliyatı olabilirmiyim ve cok sık spor yaparım bu spor hayatımı nasıl ekiler (Yaş:17)
Op.Dr. Adil ALTINSOY
nüks etmiş olabilir.durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.

okan
22 Kasım 2015

Sehir disindan gelip ameliyat olabilir miyiz
Op.Dr.Altan KARAN
olabilirsiniz.

efe
21 Kasım 2015

Hocam yaşım 16. Kıl Dönmesi olduğumu düşünüyorum.Kuyruk sokumumun orda sivilce gibi bisi vardı. En son o tarafı temizlerken patladı ve kan geldi. Ben bu yöntem ile tedavi olmak istiyorum. Olabilirmiyim
Op.Dr. Adil ALTINSOY
olabilirsin.gelirsen durumunu muayene ile değerlendirip normal yaşamına ara vermene gerek kalmadan ,anatomik yapın bozulmasına neden olmayan mikrosinusektomi yöntemi ile tedavini yapabiliriz

Barış Zamandar
11 Kasım 2015

Mikro sinüsektomi , kıl dönmesi veya sinüs pilonidal hastalığı için ALTIN STANDARD dır.
Mikro sinüsektomi seri-konforlu ve çağın ötesindedir… saygılar Barış Zamandar

Erdem ERTUĞRUL
01 Kasım 2015

Hocam merhaba
Bende yaklaşık olarak 2-3 yıldır kıl dönmesi mevcut 2-3 sefer iltihap yaptı ilk seferinde kendim patlattım ikinci seferinde doktor tarafından alındı ve şu anda yeniden iltihaplandı muhtemelen ilerlemiş durumda farkındayım.
Merak ettiğim şey mikrosinusektomi yönteminin benim için uygun olup olmadığı
Op.Dr.Altan KARAN
daha önce ameliyat olmadığınız için mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip eğer apse varsa öncelikle apse tedavisi eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

Erem
24 Ekim 2015

2ay önce kıl dönmesi ameliyatı oldum 1 santim çatlak vardı ve 10 gün sonra askere gidecem sorun olur mu

Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
çok dikkat etmelisin.sık yıkayıp,temiz ve kuru tutmalısın.askerlikte hijyen zordur.nüks edebilir

Fatih
16 Ekim 2015

Hocam çarşamba günü ankara kliniğinizde muayene oldum önce iltihabı kurutmak için antibiyotiğe başladım ancak persembeden itibaren otururken ve yatarken rahatsizlik artti ve cevresinde yumuşak bir şişlik oluştu bugun akinti biraz azaldi ama bu rahatsızlık normal mi anlamadim. Sizce tekrar kontrole gitmeli miyim
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Ağrı ve şişlik fazla ise abseleşmiş olabilir,kontrol etmekte fayda var.

Fatih
13 Ekim 2015

Hocam dünkü soruma cevabınız için teşekkürler. Mikrosinusektomi ile ne yapacağınızı açıklar mısınız. Halen içinde kıl olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa kıl olmasa bile yapılması mı gerekiyor tedavinin.
Op.Dr.Atilla KAYA
hem içinde kıl olabilir,hemde o sinusa tekrar kıl yerleşmesi çok kolaydır.bu nedenle sinusun çıkarılması gerekir.mikrosinusektomi ile sinus çıkarılır

Fatih
12 Ekim 2015

Hocam ben de kuyruk sokumunda 2-3 aydır ufak bir ağrı hissediyordum son 2-3 gün biraz daha artınca kıl dönmesinden şüphelendim. Eşim kontrol ettiğinde küçük bir delik içinde kıl ucu fark etti cımbızla ortalama 5cm uzunluğunda bir kıl çıkardı. Ertesi gününden itibaren ağrı yok oldu şu an 7. günündeyim ancak delik kapanmadı ve içinden iltihap akıyor. Ne düşünüyorsunuz?
Op.Dr.Atilla KAYA
tedavi olmanız gerekir.kliniğimizde muayene ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirip hastalığınız daha fazla ilerlemeden mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz


Yorum yapın


domba