kıl dönmesi tedavi merkezi

Kıl dönmesi hastalığında yeni bir tedavi yöntemi olan micro sinüsektomi ile iş gücü kaybı önlenme ve ameliyat sonrası özgürce istediklerini yapabilmelerine imkan tanıyan bir tedavi yöntemidir.

 

Kıl Dönmesi Micro Sinüsektomi

İlk defa Dr.John BASCOM tarafından tarif edilen mikro invaziv tedavi yönteminin modifiye şeklidir.Literatürde Bascom ameliyatı olarak bilinen yöntemde sinüs 4-4.5 cm den çıkarılır,gereksiz sağlıklı doku çıkarılmaz.Çıkarılan doku az olduğu için doku gerginliği oluşmaz be sebeple daha az tekrarlar ve hasta lüksü maximum düzeydedir.

Kıl dönmesi üretken yaş gurubu olan 16-25 yaşlarında en sık görülen cerrahi tedavi gerektiren hastalıktır.Ameliyat korkusu ve 2-6 haftalık iş gücü kaybı hastaların tedavilerini ertelemelerine ve hastalıklarının ilerlemesine sebep olmaktadır.

Kıl dönmesi tedavi merkezi gibi çalıştığı için Türkiyenin her yerinden kıl dönmesi hastası alan MedicalART  Cerrahi kliniği Türkiyede en fazla kıl dönmesi hastası görülen kliniktir. Bu kadar yoğun hasta trafiği bilgi birikimi ve tecrübeyi getirmiş ve hastalarına ciddi avantajlar sunan mikro sinüsektomi yöntemi tekniği geliştirilmiş.

Kıl dönmesi tedavisinde tekrarlama ihtimalinin yüksekliği,yara bakımın ve hastane ortamında tedavi getirdiği olumsuzluklar gibi sorunlar bir çok ameliyat tekniği geliştirilmesine sebep olmuştur,ameliyat sonrası 2-4 hafta iş gücü kaybı ise ameliyatsız yöntemler denilen fenol ve gümüş tedavisinin tanımlanmasına sebep olmuştur ancak ameliyatsız yöntemlerde görülen % 70 lere varan tekrarlama ciddi sorun olmuştur. Yapılan ameliyatların birçok dezavantajı vardır.

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Mikro sinüsektomi ameliyatsız yöntemlerin ayaktan yapılabilir avantajını,ameliyatların ise sinüsü bütünüyle çıkarılarak tekrar ihtimalini azaltma avantajlarını birleştirilmiştir.Bu sayede kıl dönmesi tedavisine yeni bir boyut getirmiştir

 Kıl dönmesinde mikro sinüsektomi ile ameliyatların farkları

Ameliyat yapıldığı hastaneye göre 4 000-15 000 TL arasında değişirken mikro sinüsektomide 800-1000 TL dir

Ameliyat sonrası ağrı 3 gün şiddetli olarak 15 gün sürerken mikro sinüsektomide ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeyde olur.

Ameliyat sonrası geniş yara alanında oluşacak kirli kanı emmesi için vakum aleti (dren) takılırken mikro sinüsektomide dren kullanılmaz.

İş gücü kaybı ameliyatlarda 2-6 hafta, mikro sinüsektomide toplan 1 saattir

Ameliyatta 15 gün istirahat önerilirken mikro sinüsektomide aynı gün işe dönülebilir

Normal ameliyatlarda 10-30 cm iz kalırken micro sinüsektomide görünmeyecek kadar  ( 1-2 cm ) küçüktür.

Ameliyat sonrası 10-15 gün banyo yasaklanırken Mikro sinüsektomi den 48 saat sonra banyo yapılabilir,havuz veya denize girilebilir.

Narkozla yapılan ameliyattan sonra en az bir gün hastanede yatmak gerekirken mikro sinüsektomiden 10 dakika sonra işe dönülebilir.

Tekrar ihtimali klasik ameliyatlarda % 7-40 arasında görülürken mikro sinüsektomide % 3-5 civarıdır.Tekrar ihtimalinin az olmasının en önemli sebebi yaralanma yerinin çok daha küçük olmasıdır.

Bu haber 17 Ağustos 2011 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi Tedavi kategorisi altına yazılmış. 71.758 defa okunmuş ve 472 Yorum yapılmış

Micro Sinüsektomi için 472 yorum yapılmış


Orhan
24 Nisan 2015

Merhaba. Ben Azerbaycanda yaşıyorum. 1 yıl önce kıl dönmesi flap ameliyatı oldum. Dikişlerim söküldü. Yara sağaldı. Yara ağrısı hissetmedim. Ama bir kaç ay sonra dikişden yukarda küçücük delik oluşdu ve oradan yavaş-yavaş kan akıyor. Ben şimdi ne yapmalıyım? Yenidenmi ameliyat olmalıyım? Önceden teşekkürler
Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS,
kıl dönmesi tekrar etmiş görünüyor.ikinci ameliyatınızı mikrosinusectomi yöntemini araştırmadan yaptırmayın

sinem demir
13 Mart 2015

Hocam mrb sinem ben hocam bende on yıldır kıl dönmesi var ameliyat olmaktan çok korkuyorum hastaneniz acildimi gelip muayene olmak istiyorum. Bu konuda bana yardimci olurmusunuz maliyet olarakta bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim.
Op.Dr.Atilla KAYA
sanırım ankaradaki kliniğimizden bahsediyorsunuz.pazartesi telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz.pazartesiye yetiştirmeye çalışıyoruz.çünkü hastalarımız daha fazla beklemek istemiyorlar.çok sıkıştırıyorlar.ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakabilirsiniz.

Fatih
11 Mart 2015

Merhaba Arkadaslar,
ben yaklasik 2 sene önce bu yöntem ile Op.Dr.Atilla KAYA’da tedavi oldum! Yillardir cektigim o rahatsizliga mi yanayim yada daha önceden tedavi olmadigima mi ?? Bu tedaviyi kil dönmesi olan herkese tafsiye ederim! Sirf bu Ameliyat icin almanyadan istanbula geldim ve ayni aksami geri döndüm! Yolculuk boyunca hic bir sorun yasamadim. Doktorumuz belki hatirlar. Almanya’dan Cikolata getirmistim kendisine kücük bir hediye olarak.

Hic fazla düsünmeyin, ve tedavinizi Op.Dr.Atilla KAYA’da yapin!

Yağmur
08 Mart 2015

Merhabalar, bana pilodinal sinüs tanısı konuldu 1 cm çapında bi boşluk mevcut ağrım sizim kanamam yok çok nadir akıntı gelirdi. Bundan 4 gün önce doktor apse yapmis dedi apseyi biraz boşalttı ve antibiyotik tedavisi uyguladı. Halen ilaç kullanıyorum ve Micro sinusektomi düşünüyorum. Sizce uygun mudur ve Ankara Şubesi açılır acilmaz bu işleme baslanacakmi? Uzun oldu ama yanitlarsaniz çok memnun olurum :)
Op.Dr.Atilla KAYA
ankara şubemiz 15 mart civarı açılacak.03124343700 nolu telefondan randevu alabilirsiniz

Emre
06 Mart 2015

Merhaba hocam zannedersem bende 1 senedir kıl dönmesi var doktora gitmedim son zamanlarda şişlik var ve ciddi ağrı yapıyor microsinısectomi yöntemi mümkünmüdür acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

KADİR CAN ŞAFAK
25 Şubat 2015

Hocam merhaba ;

mikro sinüsektomi yöntemi ile siziz tarafınızdan ameliyat olmak istiyorum fakat bazı endişelerim var. Ameliyetı lokal anestezi ile yapıyorsunuz gördüğüm okuduğum kadarı ile. Ameliyat sırasında herhangi bir ağrı yada siz keserken ve kıl kitlesini alırken ağrı sızı oluyor mu ?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Ameliyatı lokal anestezi ile yapmamız şart değil,genel anestezi veya spinal anestezi ile de yapabiliriz,maliyeti artıyor.

koray
09 Şubat 2015

Merhabalar hocam. Bana da kıl dönmesi teşhisi konuldu ve biraz büyük oldugu tahmin edilerek büyük ihtimalle açık şekilde bırakılacagi söylendi. Sizin yöntem uygun olmasa bile benim aynı gün işime devam etmem mümkün müdür ? Çünkü adanadan gelmeyi düşünüyorum mikro sinüsektomi yöntemiyle olmasa bile her halükarda aynı gün kalkıp gitmem mümkünse en kisa zamanda gelmeyi düşünüyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden.
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ medicalart.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.ama microsinusectomi yöntemini tüm hastalarımıza uygulayabiliyoruz

Emre
06 Şubat 2015

Hocam ben 8 ay önce oldum flep kaydırma Yöntemi’yle tekrarladı şimdi sinüsektomi bana olmaz mı
Op.Dr.Atilla KAYA
uygulayabiliriz.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz değerlendirir tedavinizi yapabiliriz

Ferhat
30 Ocak 2015

Yaptığınız Fenol tipi ameliyatların neredeyse tamamı tekrarladığı için bıraktım diyorsunuz peki mikrosinüs ektomi de böyle olma ihtimali varmı ?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
mikro sinüsektomide giriş delikleri ve sinüs bütünüyle çıkarılır ayrıca yaralanma küçük olduğu için tekrar ihtimali düşüktür

mert
26 Ocak 2015

Hocam meraba, öncelikle ben kıl dönmesine nisan 2014 ayindan beri sahibim yani 9 ay oldu yaklaşık bu kadar sürede şu an üstüne rahatça oturabilmem ve belirtilerden sadece arada sırada kanama olmasi sizce hastalığın az ilerlemiş olduğunu mu gösterir? Birde 9 ay beklemis kıl donmesine micro sinüsektomi yapılır mı? Yoksa ameliyat şart mı? Teşekkürler şimdiden
Op.Dr.Atilla KAYA
yapılabiliriz.


Yorum yapın


kecoa