kıl dönmesi Ücreti

Medical Art

Türkiye’nin en çok tercih edilen Proktoloji merkezi Medical Art İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile hizmet vermektedir. 22 Yıllık tecrübesi ile bir çok ilke imza atan kurum hekimleri aynı zamanda bir birinden yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirmektedir. Op. Dr. Atilla KAYA Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirmiş olup, aynı şekilde Op. Dr. Nizam KURTDERE ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan Sinüsotomi yöntemini geliştirdi. Şimdi dilerseniz kurumu ve sağladığı hizmetlere bir özetle bakalım.

Klinik

1994 Yılından Beri Türkiye’nin Bir Çok Şehrinde
İlk olarak Adana’da başlayan Medical Art sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da klinikler açarak genişletmiştir. Şuan Türkiye’de 6 tane olup, kısa bir süre içinde ise ABD’nin New York kentinde hizmet vermeye başlayacaktır.

Alanında Tecrübeli Proktoloji Uzmanları Görev Yapıyor
Anal bölge hastalıklarına genel anlamda Genel Cerrahi alanı bakıyor olsa da Genel Cerrahi kendi içerisinde büyük bir ailedir. Kendi içerisinde branşlaşma yönünde çalışmaları olup, makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde Proctoloji uzmanları görev almaktadır. Medical Art tüm kliniklerinde alanında tecrübeli proktoloji uzmanlarına görev vermektedir. Dilerseniz genel cerrahi uzmanlarımızı isim isim olarak tanıyalı. Kurucu ortağımız Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Nizam KURTDERE, Op. Dr. Adil ALTINSOY, Op. Dr. Altan KARAN, Op. Dr. Seher ŞİRİN ve Op. Dr. Ergun AYGÖREN hasta kabulüne devam etmektedir.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı Seçeni Bulunuyor
Makat hastalıkları teşhis ve tedavisi özellikle kadınlarda daha fazla utanma problemine neden olmaktadır. Çoğu hanımefendi bu nedenle tedavisini sürekli ertelemektedir. Bu soruna çözüm olarak ilk etapta Medical Art Bakırköy kliniğinde kadın genel cerrahi uzmanı görev yapmaya başlamıştır. Eski adı Samatya Hastanesi olan T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden yakından tanıdığınız bir hekim Op. Dr. Seher ŞİRİN hasta kabulüne başlamıştır.

SGK Mensubu Hastalara Ücretsiz Muayene
Türkiye’de bir çok ilke imza atan kurum aynı zamanda ücretsiz muayene imkanı ile adından söz ettirmeye devam ediyor. SGK (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli) güvencesi olan hastalara tüm kliniklerde ücretsiz muayene imkanı sunuluyor. Bunun için yapmanız gereken size en yakın kliniğimize randevu almaktır. Randevu almak için İnternet sitesini Online https://www.medicalart.com.tr/online-randevu yada telefonlarımızı arayarak hasta danışmanlarımız ile randevu oluşturabilirsiniz. Aşağıda kliniklerin adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

İstanbul Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü
0216 357 00 02

İstanbul Şişli
Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı (Osmanbey Metro İstasyonu Yanı)
0212 246 10 04

Ankara Çankaya
Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay
0312 431 75 47

İzmir Alsancak
Atatürk Caddesi No:384/10
0232 422 10 06

Bursa Nilüfer
FSM Bulvarı İlknur Sokak No:3 (Big Chefs Üstü)
0224 247 10 06

Tüm Makat Hastalıkları Teşhis ve Tedavisinde Hizmet Veriyor
Medical Art hekimleri tüm anal bölge hastalıkları konusunda deneyimli olup, başta kıl dönmesi tedavisi olmak üzere en gelişmiş seçenekleri sunmaktadır. Kıl dönmesi tedavisinde sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılan Mikro Sinüsektomi, Sinüsotomi ve çok aşırı ileri hastalarda nadiren Karidakis yöntemi uygulanmaktadır. Narkoz gerektirmeden yapılan Mikro Sinüsektomi 1-2 cm alanda yapılan küçük bir kesi ile gerçekleşmekte hastane yatma, pansuman, iş gücü kaybı gibi sıkıntılar yaşatmaz. Yazının başında da belirtildiği gibi hizmet alanı sadece Pilonidal Sinüs ile sınırlı değildir. Toplumda en sık görülen makat hastalıkları ve tedavi hususuna birlikte bakalım.

Hemoroid Tedavisi
Kıl dönmesinden sonra kadın ve erkeklerde en sık görülen anal bölge hastalığı Hemoroid olup, halk arasında Basur olarak tabir edilmektedir. Çoğu yerde Mayasıl olarak biliniyorsa da bu hatalı bir tabirdir. Çünkü mayasıl cildin tahriş olması ile birlikte makatta kaşıntıya neden olan Anal Dermatit problemidir. Dış ve iç hemoroid olarak ayrılan hastalık 4 farklı evreden oluşmaktadır. Her birinin şikayetleri ve tedavisi farklı uygulamalar ile yapılmaktadır. 1 ve 2. derece basurlarda genelde Lazer yöntemi etkili olurken 3. derece olması halinde ise ameliyatsız yöntemlerden RBL (Rubber Band Ligation) dediğimiz lastikle boğma yöntemi uygulanır. Dördüncü yani son evreye ulaşması halinde ise basur ameliyatı kaçınılmaz hale gelecektir. Bunun içinde en gelişmiş yöntemlerden biri olan THD yöntemi ile hemoroid memesini besleyen toplardamarlar tespit edilip, 5-6 cm yukarıdan bağlanmaktadır.

Anal Fissür
Yine hemoroid gibi kabızlık probleminin enden olduğu bir hastalık Anal Fissür yada daha anlaşılır tabiri ile Makat Çatlağı, Makat Yırtığı anüs iç kısmında oluşan küçük bir çiziğin dayanılmaz can yanmasına sebebiyet vermesidir. Normal şartlarda tedavisi ameliyatla yapılan Anal Fissür Medical Art kliniklerinde Botoks enjeksiyonu ile 1 dakika içinde yapılır. Çünkü makat çatlağı ameliyatı esnasında sağlam kasların kesilmesi ile dışkı ve gaz kaçırma problemi yaşanmaktadır.

Anal Fistül (Makatta Akıntı)
Anal bölge mikrobik olduğu için sürekli hastalık riski taşımaktadır. En sık görülen sağlık sorunlarından biride makat apsesi olup, şişlik ve ağrı problemi ile ortaya çıkmaktadır. Farkına vardığınız anda boşalttırmak gerekir. Aksi halde kendisi boşalacak olup, çoğu zaman cilt altına patlayarak sağlam dokuda hasara neden olmaktadır. Her geçen zaman telafisi zor hasara neden olmakta olup, özellikle Anal Fistül dediğimiz soruna neden olmaktadır. Halk arasında makatta akıntı olarak da bilinen Anal Fistül kalın bağırsağın son kısmı ile cilt arasında bir kanala neden olmaktadır. Bu kanala dışkı akarak anüs bölgesinde sürekli ıslaklık ve kötü kokuya neden olmaktadır.

Tedavi Ücretlerini Şeffaf Bir Şekilde Açıklıyoruz
Ücretsiz muayene imkanı sunan Medical Art aynı zamanda tedavi ücretlerini de şeffaf bir şekilde açıklamakta ve İnternet sitesinde yayınlamaktadır. Hangi hastalık ne kadara tedavi edilir. Bir tıkla görebilirsiniz. Bunun için hazırladığımız tedavi ücretleri sayfasına aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ödeyebilirsiniz. https://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html

Yorum yapılmamış