kıl dönmesi tedavi

Kıl dönmesi çeşitleri çok fazla değildir;% 99 oranında kuyruk sokumunda olan,% 1 oranındaysa göbekte olan kıl dönmesi vardır.Kıl olan her yerde (sakal,kasık,koltukaltı,bacak gibi) görülen ve batık olarak değerlendirilen durum bundan farklıdır vede tedaviside çok farklıdır.

Kıl dönmesi görülen kuyruk sokumu ve göbekte kıllar dışardan gelip doku içine girer batıkta ise o bölgedeki kılın yönü değişip doku içine doğru büyür yani kıl dönmesinde canlı köke rastlanmazken batıkta büyüyen canlı kıl kökü vardır.

Kıl dönmesi tedavisinde var olan kıl yumağının uzaklaştırılması yeterliyken batık tedavisinde kökünde yakılarak yok edilmesi gerekir.

Kasık ,koltuk altı gibi yerlerde görülen batık denilen durumun tedavisi çok farklıdır ve kıl dönmesiyle karıştırılmamalıdır.

delicious Kıl Dönmesi Çeşitleridigg Kıl Dönmesi Çeşitleriblogger Kıl Dönmesi Çeşitlerishare 16 16 Kıl Dönmesi Çeşitleri

Bu haber 7 Mart 2011 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi kategorisi altına yazılmış. 61.915 views defa okunmuş ve 247 Yorum yapılmış

Kıl Dönmesi Çeşitleri için 247 yorum yapılmış


Burakhan
13 Nisan 2014

Merhabalar
Kuyruk sokumumda deriden iceriye dogru giden tutam halinde killar var duş almadan once cekip aliyorum hic zorlanmadan sizde bu kil donmesimidir ? Bugun ise gobek deligimde ayni sekilde killar cektim ve gobek deligimde sivilce olduguni farkettim biraz kanadi ucu pamuklu cubukla temizledim. Bu durumdan nasil kurtulabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkur ederim.
Op.Dr.Atilla KAYA
her ikisi de kıl dönmesidir kuyruk sokumundaki ameliyat gerektirir,mikro sinüsektomi yöntemini araştırıp yaptırın,göbektekini ucu pamuklu çubukla sık temizleyerek tedavi edebilirsiniz.

ahmet
10 Nisan 2014

hocam iyi çalışmalar. evimde köpek besliyorum. ve göbeğimde çatlaklar var. bu çatlaklarda köpeğime ait bisürü kıl olduğunu gördüm. cımbızla çektikçe içerideki dokuya yapışmış bir şekilde bir sürü uzun kıl çıkarttım. tamamını alamayacağım kadar derinin içindeler. açıkçası paniğe kapıldım bunların hepsi nasıl gider, nekadar yayılmıştır, tedavisi nasıldır, zor mudur diye.. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Op.Dr.Atilla KAYA
böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum sanırım muayene olmanıda yarar var

Deniz
15 Şubat 2014

Hocam benim kuyruk sokumumda yaklaşık 1 yıldır çok ufak bir delik ve dokunduğumda hareket eden yuvarlak bir şişlik var.Daha önceleri sert bir yere kaykılarak oturduğumda çok ağrı oluyordu öylelikle farkettim zaten ama şuan delik kapandı gibi şişlik hala var ama ağrı yok.çok bastırdığımda ve uzun süre oturduğumda ağrı ve uyuşma oluyor.Şu ana kadar hiç akıntı olmadı.Benim sorum bu kıl dönmesi midir ve kendiliğinden geçmiş olabilir mi? Ağrı olmamasına rağmen doktora gitmeli miyim?Teşekkürler…
Op.Dr.Atilla KAYA
akıntı olması şart değil
kıl dönmesi kendiliğinden geçmez
mikro sinüsektomi yöntemni araştırıp ameliyat olun

Kaan
15 Şubat 2014

Popomun sağ yanağında makatın sağında sivilce gibi birşey cıktı 2 günde büyüdü sizce o nedir hocam?
Op.Dr.Atilla KAYA
apse olabilir

ahmet ezgin
11 Şubat 2014

hocam kasık ustü göbek altı kısmında çıban büklüğünde bir yara oldu ve buda devamlı tekrarlıyor içinden intihab akıyor iki üç günde bir acaba kıl dönmesimidir
Op.Dr.Atilla KAYA
göbek altında kıl dönmesi olmaz batık veya kıl dibi iltihabı olabilir

emre
08 Şubat 2014

Hocam 2 gün önce göbeğimin ortasında sivilceden ufak 2tane döküntü gibi içinden su gibi bişe akıyo kıl dönmesimidir
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
Hayır kıl dönmesi kuyruk sokumunda olur.

ibrahim
04 Şubat 2014

Merhaba hocam benim göbek deliginde hafif şişkinlik ve ucu delik intihap akiyor ve batma oluyor kıl dönmesi dediler ameliyatsız nasıl kurtulabilirim bundan Teşekkürler ….
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
ucu pamuklu çubukla her banyoda derinlemesine temizleyin

mustafa
28 Ocak 2014

iyi günler hocam benim tam sağ yumurtalığımın üstünde sivilce gibi bi şişlik var bu kıl dönmesi olabilirmi acaba ?
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
Üroloji doktoruna başvurun.

berrin
28 Ocak 2014

hocam benim omuzumda ve omuzumun aşşağısı sırtıma doğru kenarlarda kaşıntı var bir türlü geçmiyor kaşıdıkça iz kalıyor kıllar kaşıntıylamı çıkıyor acaba kimi insanın kolunda oluyor sadece, bende sırtımda ve kolumda var EUMOVATE KREM KULLANDIYORUM AMA GEÇİRMEYECEK SANIRIM
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
Şikayetiniz bizim branşımızla ilgili değil cildiye uzmanına başvurun.

Latif
24 Ocak 2014

Hocam iltap akıyor düzenli olarak temizliyorum göbek deliğimi batikon sürüyorum böyle devam edersem geçermi
Op.Dr.Atilla KAYA
ucu pamuklu çubukla derinlemesine temizlerseniz düzelebilir


Yorum yapın


kuda