kıl dönmesi Ücreti

Kıl Dönmesi Baskom Ameliyatı

Bascom ameliyatıyla kıl dönmesi tedavisi; Kıl dönmesi tedavisinde uygulanan ameliyatlardan biridir ve ilk yapan kişinin (Dr.John BASCOM) adıyla anılmaktadır. Tüm dünyada yapılmaktadır. Diğer ameliyatlardan ayrılan temel mantığı kıl yumağının ve giriş deliklerinin çıkarılabilecek en küçük cilt kesisiyle çıkarılmasıdır. Fonksiyonel olarak adlandırıldığında ” mikro sinüsektomi ” ile çok benzeşmektedir.

Bascom Ameliyatının Avantajları;

Küçük kesi daha az ameliyat izi yok diyecek kadar belirsizidr, bu durum özellikle kadınlar için önemlidir

Daha az ağrı; Genellikle ağrı kesici almayı gerektirmeyecek kadar hafiftir.

Daha az kanama riski; Yaralanma küçük bir alanda olduğu için kanama riski yok diyecek kadar azdır.

İltihap ihtimalinin düşük olması; Yine yaranın küçük olmasından kaynaklanan bir avantajdır.

İltihap gelişmesi halinde daha erken düzelme; Büyük kesiklerde iltihap çok ciddi sorunken bu ameliyatta hiç sorun yaratmaz çünkü basit bir iltihap gibi düzelir.

Çok az işgücü kaybı; Hasta işlem bitiminden 10 dakika sonra kendi arabasını kullanarak veya toplu taşıma araçlarıyla bir başkasının refakatine ihtiyaç duymadan işine yada evine dönebilir.

Yatak ve narkoz gerekmemesi sebebiyle daha ekonomik olması; Bölgesel uyuşturmayla yapılır, bölgesel uyuşturmanın hastaya maliyeti yok diyecek kadar düşük bir miktardır.

Küçük kesi olması sebebiyle daha kısa sürede yapılabilmesi; klasik yöntemler 40-50 dakika sürerken çağdaş yöntemler 5-15 dakikada yapılabilir.

Diğer ameliyatlar gibi sinüsün çıkarıldığından emin olunması (fenol yöntemine kıyasla)

Narkoz gerekmemesi; iki cm lik yer uyuşturularak yapıldığı için hasta narkoz riski ve zahmeti yaşamaz.

Bascom ameliyatının tek dezavantajı çok ilerlemiş vakalara uygulanamaz, diğer bir olumsuzluğu da statükocu doktorların bilmemesidir. Çağdaş ameliyatları yakından takip eden doktorlar arasında yaygındır.

Bascom Ameliyatı Yapılan Hastaneler; Bölgesel uyuşturmayla yapıldığı için hastanelerden çok bu hastalığın tedavisine odaklanmış kliniklerde yapılmaktadır. Devlet hastaneleri ve üniversitelerde de yapılmaktadır ancak bu konudaki yayınları daha çok pubmed gibi uluslararası kütüphanelerde yayınlandığı için internette bulmak zor olmaktadır. Benzer çağdaş ameliyatlar gibi en yaygın yapıldığı klinik kıl dönmesi merkezi gibi hizmet veren Medicalart Cerrahi Dal Merkezinde yapılmaktadır. Türkiye’nin 4 büyük şehrinde 6 şubeyle hizmet veren Medicalart Kliniğin Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul’da şubeleri vardır.

Bütün hastalıklarda olduğu gibi bu hastalıkta da olmadan önce yöntemleri iyi araştırmalısınız yoksa ameliyattan sonra çok pişmanlık duyabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Baskom Ameliyatı için 17 yorum yapılmış


HİMMET

Hocam merhaba,
Yaklaşık 2 ay önce kadar fenol oldum,ama oturur kalkarken veya sır üstü yatarkan ağrı ve sızlamalar var.
Kanama ve akıntı yok şikayetlerim saydıklarım kadar,
Tavsiye ve önerilerinizi istirham ederim.
Saygılarımla,
Op Dr Ergun Aygören
fenol yanık oluşturur.iyileşme gecikebilir.fenol yönteminde sinus çıkarılmadığı için sık tekrar eder bu nedenle takip edin,tekrarladığında mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olmanızı öneririm

Sinan

Hocam yaklasik 15 senedir kil donmesinden cekiyorum.2 kez drenaj islemi yapildi.son 1 senedir surekli bir siskinlik var 3 yerden abse akinti yapiyor.asiri derecede hastene fobim var.bir turlu cesaret edemiyorum hastaneye gidip ameliyat olmaya.bana nasil yardimci olabilirsiniz.tesekkurler.
Op Dr Atilla Kaya
kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisi mikrosinusektomi yöntemi ile yapılıyor.kliniklerimiz de hastalarımızı ev havası ile karşılıyoruz.kendinizi hastane ortamında gibi hissetmiyorsunuz.size en yakın kliniğimizde mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Cenk Özer

Hocam belirttiğiniz ameliyat kısa ve hemen işimize dönebiliriz. Fakat devlet memuru olarak çalıştığımızdan ameliyat sonrasında rapor verme ihtimaliz varmı. Rapor verirsenizde sağlık bakanlığı onayı gerekirmi?( çalıştığım kurumda bu şekilde özelden alınan bazı raporlarda sgk anlaşması olmadığı için sıkıntı çıkmakta.)
Op Dr Atilla Kaya
Bakırköy şubemizin SGK anlaşması vardır.tedavinizi bu şubemizde yaptırabilirsiniz

adem

Sayın hocam iyi günler iyi çalışmalar dilerim benimde sorunum kıl dönmesi hastalığı ameliyat dediler fakat ameliyatta uzun süre yatmak gerektiği için çalışma hayatımı olumsuz etkileyecektir bunun için öğrenmek istediğim her hastada bu tedavi geçerlimidir yeni muayene oldum doktor ameliyat dedi dört adet sinüs deliği var bende teşekkür ederim…
Op.Dr.Atilla KAYA
tedavinizi kesinlikle mikrosınusektomi yöntemi ile yaptırmanızı öneririm.her hastaya uygulanabiliyor.hemen işinize ,okulunuza ve sosyal hayatınıza dönebiliyorsunuz.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

Harun

Merhabalar hocam benim kuyruk sokumumun biraz üstünde hafif bir şişlik var ama delik felan yok ne yapmamı önerirsiniz.Kıl dönmesi olma ihtimali var mı ?

Op.Dr.Nizam KURTDERE
çok ince de olsa delik olması beklenir tarifiniz kıl dönmesine benziyor

ayhan dogan

Hocam sizin yöntemi kocaelide neredeyse tüm hastanelere sordum bilen yok video izlettim sadece sinuslu doku alinio tekrar etme ihtimali artik diolar. Birde acik konusmak gerekirse Bu yöntem bu kadar faydali ise neden sadece sizde var
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
bütün dünyada yapılan bir ameliyat zaten ameliyatı ilk tarif eden kişi de (Dr.John BASCOM) Amerikalı 🙂 Kocaelin de olmaması oradaki cerrahların eksiği bizim fazlalığımız değil

.

ayhan dogan

Hocam gecen hafta kil dönmesi olduğumu öğrendim.7-8 delik var ara ara kan damlasi olur herhangi bir agri vs. Yok.doktora gittim sizin yöntemden bahsettim güldü git orda ol bakalim ise yarayacak mi dedi inanmayin boyle şeylere dedi yolladi
Op.Dr.Atilla KAYA
yöntmi bilmiyorsa böyle yaklaşması normal, değerlendirmeye almayın

VELI

Hocam size bir sorun olacak ben askerde iken kuyruk sokumun da bir şişlik iltihap sonrası boşaltma yaptırdım ve oradaki hekim arkadaşlar kıl dönmesi olarak tanımladılar aradan 2 yıl kadar geçti ve bu iki yıl içinde aynı sorunla bir daha karşılaşmadım devam ediyormu diye muayene de olmadım tedavi için geç kalmış olabilirmiyim teşekkürler . Eskişehir de yaşıyorum bu bahsedilen tedavi burda varmıdır yada bana uygulanabilirmi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
geç kalsaydınız çok şikayetiniz olurdur demekki ilerlememiş,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.

Alper

Hocam bendaha once bırkez kapalı birkez açık birkezde flap (enson) yöntemiyle ameliyat oldum. Son ameliyatımı 3 yıl once oldum ve yıne tekrarladı apse yaptı apse tedavısı gordum… Öğrenmek ıstedıgım mikrosinüsektomi yöntemiyle tedavi olabilirmiyim ?
Op.Dr.Atilla KAYA
büyük ihtimalle olaiblirsiniz
info @ medicalart.com.tr ye foto gönderin değerlendireyim

sükran

hocam merhaba bende de kıl dönmesi oldu yaklasık 4 yıl önce apse tedavisi gördüm daha sonra ameliyat yapacagz gibi birsey söylememşti doktor ama tekrar oluştu ve bir başka hastanede tekrar apse oldum üç gün sonra ameliyat olacagımı söylediler okuyorum sınavlarım var hemen ameliyat olmam şart mı ameliyat sonrası tekrar nükseder mi TESEKKÜRLER şimdiden
Op.Dr.Atilla KAYA
apseden sonra 2 ay bekledikten sonra ameliyat daha doğru olur.
mikro sinüsektomi yöntemiyle ameliyattan on dakika sonra okulunuza gidebilirsiniz.