kıl dönmesi tedavi

Kıl Dönmesi Hastalığı Oluşumu

Kıl dönmesi hastalığının nasıl olduğu hakkında tüm tıbbi kurulların onayladığı son bilimsel görüşe göre; baş,ense ve sırttan dökülen kılların kalçanın arasına sıkışıp yürürken oluşan sürtünme hareketiyle matkap ucu gibi cildi delerek cilt altına girip orada yumak oluşturmasıdır.

Bu alanda görülmesinin bir sebebi de 30 yaşına kadar bu bölge cildinin orta hatta zayıf olmasıdır. Yapılan incelemede bölgeden çıkan kılların o bölgeye ait olmadığı ve daha yukarıdan döküldüğünü göstermiştir.Yine mikroskobik düzeyde yapılan incelemelerde hiç kıl köküne(kıl follikülü) rastlanmamıştır.

Kalça yapısı sebebiyle kilolu insanlarda daha sık görülür.

delicious Kıl Dönmesi Oluşumudigg Kıl Dönmesi Oluşumublogger Kıl Dönmesi Oluşumushare 16 16 Kıl Dönmesi Oluşumu

Bu haber 14 Şubat 2011 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi kategorisi altına yazılmış. 54.074 views defa okunmuş ve 224 Yorum yapılmış

Kıl Dönmesi Oluşumu için 224 yorum yapılmış


kübra
11 Ağustos 2014

hocam merhaba benim kuyruk sokumumun oldugu yerde yumurta büyüklügünde şişlik var ve oturup kalkamıyorum çok agrı yapıyor kışın gene olmuştu ama aldırış etmemiştim bu kadar kötü olmamıştı aceba bu kıl dönmesi midir ? ve hemen amaliyat olmam gerekir mi ?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Abseleşmiş kıl dönmesi olabilir,önce absenin boşaltılıp kurutulması sonra ameliyat olmalısınız.

ergin
21 Temmuz 2014

hocam merhaba 3-4 yıl önce kuyruk sokumunda iltihap ve akıntı oldu doktora gittim krem verdi kullandım kanama ve şişlik geçti o günden bu zamana iltihap yada şişme olmadı sadece siyah bir nokta var ve sert zeminde çok oturunca hafif ağrı yapıyor kıl dönmesi midir?
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
evet kıl dönmeniz duruyordur

musa
06 Temmuz 2014

merhaba hocam benim bacağımın başladığı yerde bir şişkinlik ve ağrı var bazen iltihap akıyo. iğne gibi bir şey batıyo kıl dönmesi olabilir mi ?

Op.Dr.Nizam KURTDERE

bacakta kıl dönmesi olmaz batık olabilir

Burhann
30 Haziran 2014

hocam ben kıl dönmesi ameliyatı oldum ama ameliyat yerinde tekrar iltihap gelmeye başladı. ameliyat yapan doktorum sadece içindeki kılları aldı kitleyi almadı. acaba bundan dolayı mıdır?? yardımcı olursanız sevinişrm
Op.Dr.Nizam KURTDERE
kapsülüyle birlikte çıkarılmazsa gerçek bir tedavi olmuyor

eva
10 Haziran 2014

merhaba hocam 22 yasındayım kuyruk sokumumda son bir kaç gündür kesik gibi bir şey var biraz ağrı ve yanma var dokunduğu zamanda böle hafif bi sertlik var görünürde bir şişlik veya delik yok acaba kıl dönmesi olabilirmi yardımcı olurmusunuz ?
Op.Dr.Atilla KAYA
yazdıklarınız kıl dönmesine benziyor

fahri
02 Haziran 2014

Merhaba hocam kuyruk sokumumda hafif şişlik ve kasinti var ve yeni fark ettim iki tanede siyah nokta var nden birde yaninda ciban seklinde siskinlik ve kizariklik var nden acaba kıl dönmesi olabilirmi? tesekkuler
Op.Dr.Atilla KAYA
evet yazdıklarınız kıl dönmesine benziyor

yusuf
23 Mayıs 2014

hocam kuyruk yerınde şışlik ve sarı iltap var ne olabılır kıl donmesıse ssk karsılıyormu
Op.Dr.Atilla KAYA
kıl dönmesidir
ssk bir kısmını karşılar

tunahan
07 Mayıs 2014

hocam kuyruk sokumunda kızarıklık ve bastırınca ağrı var delik falan yok kıl dönmesimidir ?
Op.Dr.Atilla KAYA
büyük ihtimalle kıl dönmesidir
kıl kadar olsa da delik olması beklenir

Ayten
06 Mayıs 2014

Merhabalar , baldırımın iç tarafında biraz şişlik ve sertlik var bir kaç gündür ağrıda yapmaya başladı acaba kıl dönmesimidir yoksa başka bir şey mi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
baldırda kıl dönmesi olmaz kıl dibi iltihabı olabilir

joker
05 Mayıs 2014

hocam yaklaşık 1 senedir kuyruk sokumunun tam bitiminde şişlik var ara ara ve bastırınca ağrı yappıyor ama en ufak bi delik yok şişliğin üstünde umarım kıl dönmesi değildir. şimdiden teşekkürler saygılar :)
Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
delik olması beklenir ama şişlik varsa kıl dönmesi olma ihtimali çok yüksek


Yorum yapın


kambing