kıl dönmesi tedavi

Genellikle önemli bir belirti vermediğinden hastalarda uzun süre tedavilerini ertelerler.

İlk oluştuğu dönemde doku içine giren kılların az olması sebebiyle 1-2 cm lik hafif ağrılı bir şişlik şeklindedir.Dikkatli bakıldığında kuyruk sokumu cildinde orta hatta  bir veya birkaç yerde kılların girdiği delikler görünür.

İltihap geliştiyse cerahat şeklinde akıntı olur ve buna bağlı çıkış deliği vardır.

Akıntı ve civardaki cilt hasarı sebebiyle kötü koku olabilir

Cilt tahrişi kuyruk sokumunda sebebiyle kaşıntı olabilir.

Sert oturma gibi travma sonucu kılları vücuttan ayıran kapsülün zedelenmesi halinde hafif bir akıntı şikayeti olur ve uzun zaman devam edebilir ancak enfeksiyon oluşup apse gelişirse tablo tamamen değişir.Artık ciddi ağrı,ateş,titreme gibi bulgular eklenmiştir ve acil müdahale gerekir.

Müdahale sonrası genellikle apsenin boşaltıldığı yerde kalan delikten uzun süre cerahatli akıntı olur.

delicious Kıl Dönmesi Belirtileridigg Kıl Dönmesi Belirtileriblogger Kıl Dönmesi Belirtilerishare 16 16 Kıl Dönmesi Belirtileri

Bu haber 14 Şubat 2011 tarihinde tarafından Kıl Dönmesi kategorisi altına yazılmış. 312.554 views defa okunmuş ve 2.091 Yorum yapılmış

Kıl Dönmesi Belirtileri için 2.091 yorum yapılmış


Mustafa
30 Temmuz 2014

hocam benim kuyruk sokumumda mercimek tanesinde şeyler var ve çok kaşınıyorlar kıl dönmesi olabilir eyer kıl dönmesiyse erken tedavi iyimi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
evet geciktikçe yapılacak ameliyat büyür

destan
29 Temmuz 2014

hocam iyi günler yaklaşık 4 gün önce kuyruk sokumunun bitiminde cok agrılı bir şişkinlik berlendi oturup kalkamıyom fakat kırmızı apse görünmüyo ve cıkan böşgede hiç kıl yok teşkler..
Op.Dr.Atilla KAYA
kılsız olsanızda kıl dönmesi olabilir, yazdıklarınız kıl dönmesi apsesine benziyor

oguzhan
29 Temmuz 2014

ben askerdeyim bu bende iki senedir var gittigimde kil donmesi dediler bu ay insallah olucam bende biraz kamburluk var arka kaburgam bazen agriyo bu kil donmesi kamburluga sebep oluyormu? oluyorsa eger ameliyat olunca kamburluk geçiyormu
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
kamburlukla kıl dönmesinin ilişkisi yok, bu arada mikro sinüsektomi yöntemini araştırıp ameliyat olun

Hasan
28 Temmuz 2014

Hocam merhaba,
makat deligimin hemen altinda bir delik olustu. agri, aci, iltihap, kanama vs. hic biri yok. sadeceabugün farkettigim bir delik. sizce ne olabilir? tesekkürler.
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
makata yakın delik fistül düşündürür

Ayşe
27 Temmuz 2014

Merhabalar benim kalçamın üst kısmanda sanki içeriden kırık varmış gibi büyük bir çıkıntı oluştu film çektirdim bir şey çıkmadı doktor ödem vardır diye ödem dağıtıcı krem verdi kremi kullanınca ödem topladı ve cerrahi müdahaleyle boşaltıldı şimdi o bölgede hala hafif şişlik var sizce bu kıl dönmesi mi? Sivilcemsi şeyler küçük delikler akıntı kaşıntı vs. yok.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
yazdıklarınız kıl dönmesi düşündürür

Büşra
27 Temmuz 2014

Merhabalar bundan 4-5 ay önce kalçamın üst kısmında iltihap oluştu ve cerrahi müdahaleyle boşaltıldı bundan sonra akıntı vs. olmadı bir süre pansuman yaptırdım fakat orada hala şişlik var arada acıdığı ve battığı da oluyor sizce ne yapmalıyım kesin kıl dönmesi mi ve ameliyat mı gerekli?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
iltihap olduysa kıl dönmesidir
mikro sinüsektomi yöntemini araştırıp ameliyat olun

Mert
27 Temmuz 2014

Hıcam, Merhaba
Kuyruk sokumunda dokununca cok hafıf acıyo ama şişlik veya sivilce gibi bişi yok sizce neden acıyodur.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
kıl dönmesi ezildiğinde acı olur

bayram
26 Temmuz 2014

Bende 3 gündür kuyruk sokumunda bir şişlik var nedeni kıl dönmesi olabilir mi
Op.Dr.Nizam KURTDERE
evet iltihaplanmış kıl dönmesidir

emre
25 Temmuz 2014

Hocam yaklaşık 1 aydır kuyruk sokumunda acı var su deydiğinde bile acıyor ve kaşıntıda var ama şişlik,cukur,akıntı vs. yok sorunum sizce ne olabilir yardımınız için teşekkürler.
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
delik yoksa dermatit olabilir

damla
25 Temmuz 2014

selamlar benim tam kuyruk sokumumda iki uc gundur sıvılce hıssı gıbı acı vardı baktıgımda gerçekten oyle aynı suratımızdaki sıvılceler gıbı bır gorunum var belırlı belırsız bastırdıgımda acıyor ama sız sıvılce olamaz diye belırtmıssınız sizce bu durum kıl dönmesimidir
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
büyük ihtimalle kıl dönmesidir


Yorum yapın


ayam