kıl dönmesi Ücreti

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi

Kıl dönmesi daha çok 15-25 yaş gurubunda görülen bir hastalıktır Üretkenlik yaşı olması sebebiyle bu gurup hastaların zaman kaybı önemlidir.

Okula veya dersaneye giden yada aktif olarak çalışan birinin 15-30 gün evde yatması ciddi bir sorun olmaktadır.Bu durumu çözmeye çalışan çağdaş tedavi kurumları, değişik tedavi seçenekleri uygulayabilmektedir.

Bunların en yaygın bilineni gümüş (gümüş nitrat – nitrat de argant ) tedavisi ve fenol ( phenol – kristalize formik asit – kristalize fenol ) tedavisidir.Ne yazıkki bu yöntemler gerçek anlamda bir tedavi değil hastayı rahatlatıcı girişimlerdir.Bu sebeple hastaların % 70 kadarı zamanla ameliyat olur.

Yöntemlerin bu yetersizliği Bascom ameliyatı,mikro sinüsektomi gibi  yeni teknikler geliştirilmesine sebep olmuştur.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi olarak adlandırılan mikro sinüsektomi yöntemin farkları şu şekilde özetlenebilir;Klasik ameliyatlarda asıl hastalıklı alan olan sinüsü çıkarmak için cilt 12-25 cm kesilir oluşan açıklık ya açık bırakılır yada çeşitli şekillerde dikilir.Uyguladığımız yöntemdeyse aynı sinüsü cildi 1-1,5 cm kestiğimiz delikten çıkarıp oluşan 1 cm – 1.5 cm açıklığı gizli dikişlerle kapatıyoruz.

Bu sayede hasta tedaviden 10 dakika sonra arabasını sürerek işine dönebiliyor.Cilt altında kıl kırıntısı veya başka yabancı cisim kalma ihtimali varsa oluşan boşluk kristalize fenolle yıkanır.

Yöntemin üstünlükleri şu şekilde sıralanabilir

*İş gücü kaybı yoktur.Klasik ameliyat sonrası 15 gün yüz üstü toplam 1-2 ay istirahat önerilirken bu yöntemde kişi aynı gün işine dönebilir
*Ağrı olmaz.

Açık ameliyatta gerginlik sebebiyle ciddi ağrı olurken bu yöntemde ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeyde ağrı olabilir.
*Yara bakımı pansuman gerekmez.

Kapalı ameliyatta 15 gün pansuman (açık ameliyatta 2-5 ay) ve yara bakımı gerekirken yöntemimizle tedavi ettiğimiz kişiler 48 saat sonra normal banyolarını yaparlar.
*Tekrar ihtimali düşüktür.Klasik ameliyatlarda % 5 – 40 arasında değişen tekrar ihtimali yöntemimizin ilk uygulamasında % 3 civarıdır.
*Narkoz ve narkoz riski yok.1-2 cm lik alanın lokal anestezi ile uyuşturulması yeterli olmaktadır.
*İltihap riski; yaralama alanı küçük olduğu için normal ameliyata oranla çok daha düşüktür.
*Yara izi:Arka planda kaldığı için önemsenmeyebilir ama bayanlarda Z plasti (flap yöntemlerinin tümü) ameliyatlarından sonra her bir bacağı 8-14 cm uzunluğunda Z harfi şeklinde büyük bir iz kalır.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi için 560 yorum yapılmış


Kağan

Kuyruk sokumu bölgesinde ufak bir sivilce hissettim bugün acaba kıl dönmesimidir ve kıl dönmesi ise fazla ilerlemiş midir
Op Dr Nizam Kurtdere
muayene ile değerlendirmek gerekir.

Cagatayy

Hocam merhaba ben 2 ay once kuyruk sokumunda apse oldu cerrah orayi temizledi. Temizledikten sonra 2 ay icinde hic bir sey kalmadi. Ankaraya geldigimde ameliyat icin cerraha basvurdum o kisma iyice bastirdi agri var mi dedi agri filan hicbir sey yoktu. Ameliyata hic gerek olmadigini soyledi. Tekrar sisme olursa gel dedi. Kucuk bir seydir o da kalmamistir dedi. Ne yapmam gerekiyor.
Op Dr Adil Altınsoy
yanlış bir yaklaşım.kıl dönmesi apse yokken tedavi edilmelidir.tekrar apse oluştuğunda hem iyileşme zorlaşır ,hem fistüle neden olabilir,bu nedenle tedavi olmalısınız.gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

Asu

Hocam iyi günler benim 4 sene önce makat üstünde bi şişlik oldu iltihap doktor kıl dönmesi başlangıcı dedi bi hap ve merhem kullandım tamamen iyilestim şimdi arada yine ağrı oluyo o bölgede neden acaba
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesi ilaçla iyileşmez,iltihap varsa kurur,ancak sonra cerrahi müdahale gerekir.

furkan

16 şubatda kıl dönmesi ameliyatı oldum.o günden bugüne yaklaşık 3 ay gibi bir süre geçti ama iltihabım hala kurumadı.iltihabım çok kötü koku yapıyor ve insanlar benden tiskiniyor.lütfen yardım eder misiniz?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Bu durum yaranın yeterince temiz tutulmadığını gösterir,cerrahi uzmanınıza görünün.

tugce

Hicam merhaba. Gecen hafta cumadan beri agri cekmem sonucunda carsamba gunu doktora gittim ve kil donmesi baslangici biraz var ilac verelim hemen ameliyat dusunmeyelim dedi. Agri sislik devam ederse 1 hafta sonra dedi. Sisigi ilk fark ettigimiz gune gore biraz inmis fakat kizariklik artmis. İlac ne kadar etki eder? Ameliyat olmam sart midir? Tesekkurler.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesi iltihabı gibi görünüyor,iltihap geçince ameliyat ile tedavi gerekir.

berkay

hocam ucretı ne kadar ssk lıyım bı de hocam belden Asagımı ugyusturuyosunuz yok kesı olacak bolgeyımı
Op.dr.Atilla Kaya
sadece çalışma alanını lokal anestezi ile uyuşturuyoruz.ücretler için http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html bu linke bakabilirsiniz

Aliii

merhaba hocam benim kuyruk sokumumun az altında kaşınma oluyor ve pişme oluyor 1 hafta olamdan vazelin gibi şeyler sürüyorum geçiyor ama kaşınma devam ediyor sivilce vesayri hiç bişey yok ameliyattanda çok korkuyorum daha doktorada gitmedim size bir sormak istedim kıl dönmesi olmasından korkuyorumda bazı kişiler pişmiş diyorlar ama bilmiyorum çok korkuyorum hocam 🙁
Dr.Nizam KURTDERE
Muayene olup kesin tanı konması ve ona göre tedavi planlanması lazım.

MEHMET

hocam mikrosinusektomi yöntemini neye göre yapıyorlar yani benim isteğim üzerinemi yoksa belirli şeylermi var olması gerekiyor hocam
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Kıl dönmesinin çok ilerlememiş olması gerekiyor.

cengiz

Hocam 6 ay önce kuyruk sokumununda bir ağrı hissettim 1 hafta oturamadım ve ağrı oluştu. Daha sonra kaşıntı oluşmaya başladı.buna da sonra da akıntı oluyormuş hissi oluştu bende şimdi kuyruk sokumunda kaşıntı var. Ve akıntı hissi var.Doktora gittim sende kıl dönmesi var dedi ve açılmış ta dedi ameliyat dedi. Korkuyorum daha önce apendektomi, periçekal ayşe, varikosel ameliyatları oldum. Onun için kıl dönmesi tedavisi için ne önerirsiniz.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
En doğru tedavi ameliyattır,www.nizamkurtdere.com da ameliyat yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler var.

Diyar zan

Herkese merhaba. Ben 12 ekim 2015 pazartesi kil donmesi ameliyati oldum. Oncesinde cok korktum cunku ameliyat olan bircok insan bana kil donmesi ameliyatinin cok zahmetli oldugunu,en az bir gun hastanede kalacagimi ve en az iki hafta boyunca yatalak kalacagimi soylediler. Ama biseyi unutmuslardi: Sayin Operator doktor seher sirin:) ya Allah sizden razi olsun doktorum:) ne bir aci ne bir yatalak kalma durumu soz konusu olmadi:) benimle hastaneye gelen kuzenim dahi ameliyat olmama inanmadi cunku 15dakikadan kisa bir surede hastaneden ciktim.yürüyerek ciktim hastaneden. Sonrasinda da herhangi bir aci sizi yasamadim. Gelen giden sasirmisti halime,nazara gelecem diye korkuyorum:)) tekrar tesekkur ederim, operator doktor seher sirin ve hemsireleri:))